Szukasz nowej pracy ale żadna oferta nie jest dla Ciebie idealna? Masz wyobrażenie jak ma twoja praca wyglądać ale nie wiesz jak ją zdobyć?
Przynosimy parę rad jak ją zyskać:
  1. Jeśli masz odwagę opuścić stabilne zatrudnienie i postawić się na własne nogi, przygotuj się. Dobrze przemyśl za i przeciw, a co najważniejsze dobrze przemyśl co będziesz robić i czy ta decyzja ma naprawdę stabilne fundamenty.
  2. Jeśli chcesz iść se skórą na targ, czyli pracować sam na siebie, ale niestety nie istnieje pozycja która Cię interesuje, możesz ją sobie wymyślić sam, Pracujesz w danym zawodzie i doskonale mu rozumiesz? Znalazłeś przestrzeń w sektorze, która nie jest do końca wypełniona?  Jeśli jesteś pewny, że dobrze rozumiesz danej problematyce, spróbuj zaproponować przełożonemu nową pozycję, która rozwiąże jego personalne lub organizacyjne problemy. Jeśli widzisz możliwości, nie bój się i ją wykorzystaj. Kto nie ryzykuje, szampana nie pije 🙂
  3. Interesuje Cię pozycja, która nie jest popularna, ale Ty wiesz że istnieje i bardzo chętnie byś ją wykonywał? Nie leń się i zajmij się nauką, zgłoś się na kurs, zacznij uczyć się z internetu, lub zgłoś się na staż lub jako charytatywny ochotnik. Po prostu, spróbuj wszystkich możliwości, które przybliżą Cię do do danej problematyki a potem możesz śmiało składać CV na twoją wyśnioną pracę.
Pamiętaj, że dzisiejsze czasy dają nieskończone możliwości i zależy tylko od Ciebie z której perspektywy będziesz patrzeć na swoją karierę. Nie bój się ryzykować, eksperymentować i próbować nowych kierunków. Ale uwaga, bez pracy nad sobą nie da rady 🙂